Bársony András sikere a történelem OKTV-n

Iskolánk 12. A osztályos diákja az idei tanévben is részt vett a történelem OKTV-n. Az első, iskolai forduló sikeres teljesítése után Szegeden írta meg a 2. fordulót, ahol több témát kellett részletesen írásban kifejtenie. A verseny harmadik részében már csak 60 diákot hívtak be a 120-ból, az ország különböző gimnáziumaiból és szakgimnáziumaiból. A diákoknak egy adott témából kellett pályamunkát készíteniük. András a „Párhuzamok és eltérések. A Hunyadiak szerepe a török elleni küzdelemben és emlékezetük” témát választotta és fejtette ki igényesen. A szóbeli döntőben ugyan nem szerepel tanulónk, de nagyon büszkék vagyunk rá. Iskolánkban ugyanis ritkán fordul elő, hogy egy humán tantárgyból valaki ilyen komoly eredményt ér el.

Felkészítő tanár: Feketéné Nagy Ibolya