Sikeres matematikusaink

A legjobb matekosokat köszöntötték Kecskeméten

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány ebben az évben 12 megyében rendezte meg a Megyei Matematika versenyt. A versenyen 276 iskola 4083 tanulója vett részt. A Bács-Kiskun megyei ünnepélyes díjátadót pénteken tartották meg Kecskeméten, a Kodály Iskolában.

A verseny első fordulójára Bács-Kiskunban 1185 versenyző nevezett. A 3-8. évfolyamosok közül 647 általános iskolás, 152 gimnazista, a 9-12. évfolyamosok közül 289 gimnazista és 97 szakgimnazista. Az első forduló feladatait mindenki a saját iskolájában oldotta meg.

Az első fordulóban legeredményesebb 399 tanulót – 208 általános iskolást, 62 gimnazistát, a 9-12. évfolyamosok közül 100 gimnazistát és 29 szakgimnazistát – hívták meg a szervezők a második fordulóba. A 29 meghívott szakgimnazista tanuló között iskolánk 7 tanulója is meghívást kapott a második fordulóba:

  Évfolyam Tanuló Felkészítő tanár
  9. évfolyam Rockenstein Ádám Nagy Éva
  11. évfolyam Csóka Imre Huzsvay Edit
  11. évfolyam Ginál Zsolt Huzsvay Edit
  11. évfolyam Kenyeres Balázs Huzsvay Edit
  12. évfolyam Papp Diána Királyné Koszter Mária
  12. évfolyam Nagy György Királyné Koszter Mária, Taskovics Péter
  12. évfolyam Brandschott Benedek Huzsvay Edit, Taskovics Péter

A legeredményesebb 133 tanulót hívták meg Kecskemétre a Kodály Zoltán Ének-Zenei Ált. Iskola Dísztermében megrendezendő eredményhirdetésre. A 3-8. évfolyamosok közül 61 általános iskolást, 18 gimnazistát, a 9-12. évfolyamosok közül 41 gimnazistát és 13 szakgimnazistát díjaztak az ünnepségen.

11. évfolyam szakgimnáziumi kategória

Helyezés Tanuló neve Iskola Osztálya Felkészítő tanár
I. Csóka Imre Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimn. 11. B Huzsvay Edit
III. Ginál Zsolt Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimn. 11. B Huzsvay Edit
IV. Kenyeres Balázs Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimn. 11. D Huzsvay Edit

12. évfolyam szakgimnáziumi kategória

Helyezés Tanuló neve Iskola Osztálya Felkészítő tanár
III. Nagy György Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimn. 12. A Királyné Koszter Mária,
Taskovics Péter
IV. Brandschott Benedek Bajai SZC Türr István Gazdasági Szakgimn. 12. A Huzsvay Edit, Taskovics Péter

A matematika OKTV II. fordulójába jutott tanulóink

Matematika 1. kat. (63fő) Csóka Imre 11. B
Nagy György 12. A
Brandschott Benedek 12. A

A tanulóknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!