SZC logo

Bajai Szakképzési Centrum

OM kód: 203028/015 | 6500 Baja, Bácska tér 1.

Intézmény logo

Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. szept. 29.


FZ

  GÁLAMŰSOR NYITOTTA A CENTENÁRIUMI RENDEZVÉNYSOROZATOT

  Kékbe öltözött csütörtök délután a Városi Színházterem a Bajai Szakképzési Centrum két iskolájának közös centenáriumi megemlékezésére.

  GÁLAMŰSOR NYITOTTA A CENTENÁRIUMI RENDEZVÉNYSOROZATOT

  A Bajai SZC Türr István Technikum és a Bajai SZC Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskola is az idei tanévben ünnepli fennállásának 100. évfordulóját. A jubileumi emlékévet egy közös, impozáns és lélekemelő ünnepi műsor nyitottuk. Köszöntötte iskoláinkat Zsigó Róbert orszgággyűlési képviselő úr, Nyirati Klára Baja Megyei Jogú Város polgármestere és Valterné Pataki Gabriella a Bajai Szakképzési Centrum főigazgatója.

  A színes, látványos műsorban diákjaink megidézték a múltat, és bemutatkoztak az intézmények tehetségei is. A Türr-ből Túróczy Zoltán Tanács című versét Bán Botond 10. A osztályos tanuló mondta el, Krajlevic Darjan 11. A osztályos tanuló gitárkísérete mellett (felkészítő tanáraik: Pál Ágnes és Appelné Plasek Gyöngyi voltak). Kalló Enikő 12. C osztályos tanuló táncpartnerével, Kazy Zsigmonddal latin táncot, Jive koreográfiát adott elő (felkészítő tanáruk Orbán Ferencné). Majd Horváth Anett és Bor Katalin igazgatók közös beszédét követően Mészáros Martina 12. B. osztályos tanuló saját szerzeményét, egy végzős tanuló visszaemlékező dalát adta elő Fehér Diána 12. D. osztályos tanuló közreműködésével. A dal címe: Türr hazavár.

  Bor Katalin igazgató beszédében kiemelte, hogy az iskola történetének 100 éve bizonyítja, hogy a körülményekhez való alkalmazkodásban, az emberi értékek átadásában, az összefogásban jelesre vizsgázott az iskola közössége. Az együttműködésben rejlik a türrös közösség ereje, ami lehetővé tette, hogy az alma máterünk a 100 év alatt a külső körülmények folyamatos változása ellenére talpon maradjon, fejlődjön és növekedjen. Jó ennek a nagy türrös családnak a tagja lenni!

  Köszönjük az iskolaalapító Legány Dezső igazgató unokájának, Bucsányi Máriának, hogy jelenlétével megtisztelt bennünket, és emelte az ünnepi megemlékezés fényét; és köszönjük minden kedves vendégünknek, hogy együtt ünnepelt velünk.

   

  További képek galériánkban...

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  SZAVALÓVERSENY

  SZAVALÓVERSENY

  December 6-án (szerdán) iskolai szavalóversenyt tartottunk, amelyen Türr István korában élt költő versét kellett előadni.

  2023. dec. 8.


  FZ

  SZALAGAVATÓ 2023.

  SZALAGAVATÓ 2023.

  Rendhagyó szalagavató ünnepség volt december 1-én iskolánkban.

  2023. dec. 7.


  FZ

  TÜRRÖS TÉLAPÓ A BAJAI KÓRHÁZ GYEREKOSZTÁLYÁN IS

  TÜRRÖS TÉLAPÓ A BAJAI KÓRHÁZ GYEREKOSZTÁLYÁN IS

  Iskolán diákönkormányzata az idei tanév novemberében tábláscsoki gyűjtést szervezett a Bajai Szent Rókus Kórház Gyerekosztályának betegei számára.

  2023. dec. 7.


  FZ


  Partnereink

  • Microsoft Innovatív Iskola
  • CISCO Hálózati Akadémia
  • MikroTik Akadémia
  • Oracle Akadémia
  • Github
  • iNFOBEX
  • Axiál
  • Forint-Soft
  • Evonit
  • Codeweek
  SZC logo

  Bajai Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum

    6500 Baja, Bácska tér 1.

   • Telefon: + 36 79 524 670

    E-mail: titkarsag@turr.hu

    OM azonosító: 203028/015


   2023Bajai Szakképzési Centrum Türr István Technikum